N төрөл нь шураг холбогчтой бага ба дунд зэргийн чадалтай холбогчийн нэг төрөл юм. N холбогч нь 50 Ом ба 75 Ом-ын импеданстай байдаг. Шураг хэлбэрийн холбогч механизм нь бат бөх, найдвартай холболтыг хангадаг. Холбогчийн загварууд нь уян хатан, тохируулгатай, хагас хатуу болон Атираат кабелийн төрлүүдэд зориулагдсан байдаг. Энэ цувралд шахмал болон хавчаарын кабелийн төгсгөлийн процессуудыг хоёуланг нь ашигладаг.
Холбогчийн онцлог шинж чанар нь өндөр найдвартай байдал, маш сайн чичиргээний гүйцэтгэл, маш сайн механик болон цахилгааны гүйцэтгэл гэх мэт юм. Эдгээрийг чичиргээ болон цаг агаарын таагүй нөхцөлд радио багаж хэрэгсэл, холбооны тоног төхөөрөмж, богино долгионы туршилт, газардуулгын системд RF коаксиаль кабельтай холбоход ашигладаг. Хагас хатуу эсвэл хагас уян хатан кабель ашигласнаар энэ төрлийн VSWR багасч, давтамж нь 11 ГГц хүртэл нэмэгдэж болно.
| Бүтээгдэхүүн | Тайлбар | Эд ангийн дугаар |
| 7/16 DIN төрөл | 1/2" уян хатан RF кабельд зориулсан DIN эмэгтэй холбогч | TEL-DINF.12-RFC |
| 1/2" хэт уян хатан RF кабельд зориулсан DIN эмэгтэй холбогч | TEL-DINF.12S-RFC | |
| 1-1/4" уян хатан RF кабельд зориулсан DIN эмэгтэй холбогч | TEL-DINF.114-RFC | |
| 1-5/8" уян хатан RF кабельд зориулсан DIN эмэгтэй холбогч | TEL-DINF.158-RFC | |
| 1/2" уян хатан RF кабельд зориулсан DIN эмэгтэй баруун өнцгийн холбогч | TEL-DINFA.12-RFC | |
| 1/2" хэт уян хатан RF кабельд зориулсан DIN эмэгтэй баруун өнцгийн холбогч | TEL-DINFA.12S-RFC | |
| 1/2" уян хатан RF кабельд зориулсан DIN эрэгтэй холбогч | TEL-DINM.12-RFC | |
| 1/2" хэт уян хатан RF кабельд зориулсан DIN эрэгтэй холбогч | TEL-DINM.12S-RFC | |
| 7/8 инчийн коаксиаль RF кабелийн DIN эмэгтэй холбогч | TEL-DINF.78-RFC | |
| 7/8 инчийн коаксиаль RF кабельд зориулсан DIN эрэгтэй холбогч | TEL-DINM.78-RFC | |
| 1-1/4" уян хатан RF кабельд зориулсан DIN эрэгтэй холбогч | TEL-DINM.114-RFC | |
| N төрөл | 1/2" уян хатан RF кабельд зориулсан N эмэгтэй холбогч | TEL-NF.12-RFC |
| 1/2" хэт уян хатан RF кабельд зориулсан N эмэгтэй холбогч | TEL-NF.12S-RFC | |
| 1/2" уян хатан RF кабельд зориулсан N эмэгтэй өнцгийн холбогч | TEL-NFA.12-RFC | |
| 1/2" хэт уян хатан RF кабельд зориулсан N эмэгтэй өнцгийн холбогч | TEL-NFA.12S-RFC | |
| 1/2" уян хатан RF кабельд зориулсан N эрэгтэй холбогч | TEL-NM.12-RFC | |
| 1/2" хэт уян хатан RF кабельд зориулсан N эрэгтэй холбогч | TEL-NM.12S-RFC | |
| 1/2" уян хатан RF кабельд зориулсан N эрэгтэй өнцгийн холбогч | TEL-NMA.12-RFC | |
| 1/2" хэт уян хатан RF кабельд зориулсан N эрэгтэй өнцгийн холбогч | TEL-NMA.12S-RFC | |
| 4.3-10 Төрөл | 1/2" уян хатан RF кабельд зориулсан 4.3-10 эмэгтэй холбогч | TEL-4310F.12-RFC |
| 7/8 инчийн уян хатан RF кабельд зориулсан 4.3-10 эмэгтэй холбогч | TEL-4310F.78-RFC | |
| 1/2" уян хатан RF кабельд зориулсан 4.3-10 эмэгтэй баруун өнцгийн холбогч | TEL-4310FA.12-RFC | |
| 1/2" хэт уян хатан RF кабельд зориулсан 4.3-10 эмэгтэй баруун өнцгийн холбогч | TEL-4310FA.12S-RFC | |
| 1/2" уян хатан RF кабельд зориулсан 4.3-10 эрэгтэй холбогч | TEL-4310M.12-RFC | |
| 7/8 инчийн уян хатан RF кабельд зориулсан 4.3-10 эрэгтэй холбогч | TEL-4310M.78-RFC | |
| 1/2" уян хатан RF кабельд зориулсан 4.3-10 эрэгтэй тэгш өнцөгт холбогч | TEL-4310MA.12-RFC | |
| 1/2" хэт уян хатан RF кабельд зориулсан 4.3-10 эрэгтэй тэгш өнцөгт холбогч | TEL-4310MA.12S-RFC |

Загвар:TEL-NM.12-RFC
Тайлбар
1/2 инчийн уян хатан коаксиаль кабельд зориулсан N эрэгтэй холбогч
| Материал ба бүрээс | |
| Төвийн холбоо барих | Гуулин / Мөнгөн бүрээс |
| Тусгаарлагч | PTFE |
| Бие ба гадна дамжуулагч | Гурван хайлшаар бүрсэн гууль / хайлш |
| Жийргэвч | Цахиурын резин |
| Цахилгаан шинж чанарууд | |
| Онцлог шинж чанарууд Импеданс | 50 Ом |
| Давтамжийн хүрээ | DC~3 GHz |
| Тусгаарлалтын эсэргүүцэл | ≥5000MΩ |
| Диэлектрик хүч чадал | ≥2500 В rms |
| Төвийн холбоо барих эсэргүүцэл | ≤1.0 мΩ |
| Гаднах холбоо барих эсэргүүцэл | ≤1.0 мΩ |
| Оруулалтын алдагдал | ≤0.05dB@3GHz |
| VSWR | ≤1.12@3.0GHz |
| Температурын хүрээ | -40~85℃ |
| PIM dBc(2×20W) | ≤-160 дБк(2×20Вт) |
| Усны хамгаалалттай | IP67 |
N эсвэл 7/16 эсвэл 4310 1/2 инчийн супер уян хатан кабелийн суурилуулах заавар
Холбогчийн бүтэц: (Зураг 1)
A. урд самар
B. арын самар
C. жийргэвч

Хуулбарлах хэмжээсийг диаграммд үзүүлсэн шиг (Зураг 2), хуулахдаа дараахь зүйлийг анхаарч үзэх хэрэгтэй.
1. Дотор дамжуулагчийн төгсгөлийн гадаргууг налуу хэлбэртэй болгох хэрэгтэй.
2. Кабелийн төгсгөлийн гадаргуу дээрх зэсийн хайрс, үрэлт зэрэг хольцыг арилгана.

Битүүмжлэх хэсгийг угсрах: Диаграммд үзүүлсэн шиг битүүмжлэх хэсгийг кабелийн гаднах дамжуулагчийн дагуу шургуулж оруулна (Зураг 3).

Арын самар угсрах (Зураг 3).

Диаграммд үзүүлсэн шиг урд болон хойд самарыг боолтоор холбоно уу (Зураг (5)
1. Эргүүлэхийн өмнө o-цагираг дээр тосолгооны тос түрхэнэ.
2. Арын эрэг болон кабелийг хөдөлгөөнгүй байлгаж, гол бүрхүүлийн их биеийг арын бүрхүүлийн их бие дээр шургуулна. Арын бүрхүүлийн их биеийн гол бүрхүүлийг түлхүүр ашиглан шургуулна. Угсралт дууссан.
